Jak ubrać się do cioci na imieniny?

Tytuł artykułu jest dość przewrotny. Będzie w nim mowa nie tylko o ubiorze do cioci na imieniny, ale o ogólnych zasadach ubioru. Warto się zapoznać z podstawowymi zasadami, gdyż w życiu codziennym mogą się nam one bardzo przydać.
Choć na szczęście na co dzień możemy sobie pozwolić na dowolny strój, nikt nas nie zmusza do określonego wyglądu, to jednak zdarzają się sytuacje w których  powinniśmy bez względu na naszą indywidualność  dopasować  się do ogólnie przyjętych norm, które dotyczą stroju. Są to oficjalne sytuacje, typu ślub, przyjęcie, wizyta u ważnej osobistości, czy nawet apel szkolny.

Nawet na co dzień nasz wizerunek ma wpływ na relacje z innymi ludźmi. Wpływa on na postrzeganie nas przez inne osoby. Szczególnie jeśli jesteśmy uczestnikami ważnej uroczystości państwowej czy też rodzinnej.  Niezmiernie ważne w takich sytuacjach jest pierwsze wrażenie. W ogromnej mierze zależy ono właśnie od naszego stroju. Niełatwo jest zatrzeć w czyjejś pamięci naszą wpadkę, niestosowny ubiór bądź zachowanie.

Uczestnicząc w ważnym wydarzeniu lepiej jest postawić na klasyczne proste fasony. Nie przesadzać z nadmiarem wzorów i form. Taki prosty strój mus być dobrze dopasowany i skrojony, aby nie wyglądać w nim komicznie. Źle dobrany może niestety uwypuklić niedoskonałości sylwetki.
Również jeśli chodzi o kolory to wygrywa tutaj klasyka.  Wybierają garderobę nie można kierować wyłącznie modą, a dostosować się do konkretnej sytuacji oraz własnego typu urody. Na przykład na pogrzeb nie zakłada się jaskrawych kolorów, choć mogą to być najmodniejsze kolory sezonu.
Również duże wzoru proponowane są raczej dla szczupłych ludzi, gdyż optycznie mogą powiększać sylwetkę. Podobnie jest z poziomymi paskami, które jak wiadomo poszerzają.
Państwowe uroczystości, czy szkolne apele czy uroczyste występy wymagają galowego stroju najczęściej biało czarnego bądź biało granatowego. Tej zasady przestrzegają już dzieci w szkole podstawowej gdyż takiego stroju wymaga się od nich już w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

Warto pamiętać, aby tak dobierać części garderoby aby całość tworzyła spójną kompozycję. Nie zakłada się bluzki w groszki i spodni w paski bądź innych nietuzinkowych stylizacji, chyba, że tego wymaga konkretna sytuacja. Idąc do kogoś na przyjęcie należy tak się ubrać, aby swoim strojem nie przyćmić gospodarzy przyjęcia, bo to oni w danym dniu są najważniejsi i to na nich powinien się skupiać wzrok gości.
Panowie mają czasem problem z doborem krawatu do koszuli. Tutaj sprawdza się zasada, że spośród całego stroju, krawatu oraz koszuli tylko jeden element powinien być w deseń. Jeśli koszula i spodnie są gładkie to krawat może mieć wzory. Jeśli natomiast zakłada się koszulę w paski, to już pozostałe elementy powinny być gładkie.
Jeśli nie do końca jest się przekonanym jaki strój jest wymagany na daną okazję, to należy ubrać się po prostu schludnie i czysto. Nie przesadzać z kolorami oraz fakturami.  Bezwzględnie strój powinien być czysty, wyprasowany, nieprzepocony. Warto mieć to na uwadze nie tylko wybierając się na uroczystości, ale również w codziennym życiu.

dry-1544571

Leave a Reply