Kilka słów na temat latania szybowcem

Wydawać by się mogło, że nie latanie jest zarezerwowane jedynie dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia. Jednak od wielu lat sprzedawana jest w formie prezentów możliwość latania szybowcem.

I ostatnimi czasy trzeba było zawiesić całą działalność z tym związaną ze względu na bardzo niejasne przepisy w tej kwestii. Nie da się zaprzeczyć, że ustawodawca nigdy nie nadąża za potrzebami rynku, tak więc ostatnio wiele osób straciło z tego powodu pracę.

Wszystkie loty wykonywane szybowcem zostały wstrzymane, czy oznacza to, że nie można miłośnikowi lotnictwa zafundować już żadnego lotu? Oczywiście można, ale w nieco innej formie. Zamiast lotu szybowcem polecam lot na motolotni.

To co zaskakuje podczas takiego eventu to oczywiście zapach świeżego powietrza oraz możliwość oglądania panoramy miasta z bardzo dużej wysokości. Osoby, które chcą taki lot odbyć dostają jedynie kilkanaście porad dotyczących bezpieczeństwa od doświadczonego lotnika oraz oczywiście sporo informacji odnośnie bezpieczeństwa.

Niestety nie jest to prezent dla wszystkich. Osoby poniżej 15 lat nie mogą brać w nim udziału, a ja nie polecam nikomu poniżej 20 lat wsiadać na motolotnię ponieważ nigdy nic nie wiadomo, decyzja taka powinna być jak najbardziej świadoma.

aeroplanes-87822_640

Jeżeli chodzi o koszty takiej imprezy to te wahają się w przedziale od 200 do nawet 700 złotych, wszystko zależy od opcji dodatkowych oraz ostatecznej długości wykonywanego lotu.

Leave a Reply